Tuvalet tıkanıklıklarında profesyonel çözümler herkes için ihtiyaç duyulan yöntemler içermektedir. Tuvaletler, evlerde ve yaşam alanlarındaki en zorunlu mekanlardandır. Kullanım nedeninden dolayı bize pis gelmektedir. Temiz kullanıldığı müddetçe tuvaletle insanoğlunu ihtiyaçlarından birini karşıladığından dolayı çok önemlidir. Tuvaletler çeşitli nedenlerden dolayı zamanla tıkanabilir. Tuvalet tıkanıklığı açma, ev halkının basit yöntemlerle yapabileceği bir iş değildir. Zaten özel kıyafet giymeden ve profesyonel teknikler kullanılmadan tuvaletle ilgili işlemlerin yapılmaması gerekir. Sağlık açısında ciddi sorunlar oluşturabilir.

İnsan atıklarının ve pis suların bulması tuvalet tıkanıklığını daha büyük sorun haline getiri. Tıkanıklık büyük bir sorun olmadan evvel bazı belirtilerle kendini gösterir. Döktüğünüz su gitmez. Arada tuvaletten tarafından eve kötü kokular yayılır. Bu veya buna benzer durumları anladığınız anda bizleri aramalısınız.

Tuvaletteki Tıkanıklığın Nedenleri

Günlük hayatı en çok etkileyen nedenler arasında tuvaletin tıkanması bulunur. Oldukça zor bir durumdur. Tıkanmalar, tuvaleti kullanılmaz hale getirir. Bundan dolayı en hızlı şekilde tuvalet tıkanıklığı açma hizmetlerimizden yararlanmalısınız. Tıkanıklığın oluşmasında çeşitli etkenler vardır. Bu etkenler arasında;

  • Tuvalete ıslak mendir ve ped gibi erimesi zor hatta imkansız olan cisimler atılması
  • Kalitesiz tuvalet kağıdı kullanmak ve suda çözülmeyen tuvalet kağıtlarının gidere atılması
  • Oyuncak, tahta maddeler, ceplerden farkında olmadan düşen yabancı cisimler
  • Boruların içinde zamanla oluşan kireçlenmeler
  • Borular döşenirken içinde kalan harç veya inşaat kalıntıları

Yukarıda sıraladığımız nedenlere dikkat edilmediğinde tıkanıklık problemi yaşanır. Yaşanırsa yaşansın diyemeyeceğiniz kadar rahatsız edici görüntülere neden olacağından tıkanıklığın giderilmesi önem arz eder.

En Doğru Tuvalet Tıkanıklığı Açma Yöntemi

Geçmiş dönemlerde tuvaletlerde yaşanan tıkanıklıklar kimyasal maddelerle çözülürdü. Aslında günümüzde halen kimyasal açıcılar kullanan kişiler vardır. Oysaki kimyasal maddeler hem kullanan kişinin sağlığına hem de borulara zarar vermektedir. Tıkanıklığı çözmek isterken daha büyük sorunlara yol açabilirsiniz. Tıkanıklığı açmada kullanılan yanlış yöntemler sizlere masraf olarak dönecektir.

Sağlığınız ve cebiniz için teknik elemanlarımızdan profesyonel tuvalet tıkanıklığı açma hizmetleri almalısınız. Özel kıyafetleriyle gelen elemanlarımız kameralı görüntüleme sistemlerimiz sayesinde tıkanıklığınızın nedenini ve nerede olduğunu tespit eder. Ardından robot kullanılarak tıkanıklık açılır. Açma işlemi bittikten sonra tekrar kameralı cihazlar gidere sokularak tıkanıklığın tamamen giderilip giderilmediği tespit edilir. Böylece kırmadan dökmeden ve sizlere ekstra masraf çıkarmadan tıkanıklığınızı gideririz.