Kırmadan pimaş açma işlemi sayesinde etrafa herhangi bir zarar verilmeden tıkanıklık problemi çözülür. Pimaşın tıkanması, sıklıkla karşılaşılan problemlerden biridir. Pimaş tıkanıklığı bazen dairenin tuvalet giderinde, bazen de bina logar borusunda meydana gelir. Genel olarak söz konusu borunun tıkanmasının nedenlerini aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz.

• Lavaboya atılan yabancı cisimler pimaşın tıkanmasına neden olabilir.
– Banyodaki duşa kabin süzgeci görevini yerine getirmiyorsa pimaşa gönderilen kıl, tüy gibi cisimler tıkanıklık yaratabilir.
• Banyoya dökülen saç, sakal gibi cisimlerden kaynaklı banyonun yer süzgeci de önemli bir rol üstlenir. Bu süzgecin görevini yapmaması da pimaş tıkanıklığının nedenleri arasındadır.
– Tuvalet pimaş girişleri çok geniştir. Belli bir mesafe geniş olan pimaş borusu sonrasında daha dar olarak devam eder. Çocuklar tarafından tuvalet giderine atılan büyük cisimler tıkanıklığın sebeplerindendir.

 

Boru Tıkanıklığı Açma

Pimaşın tıkanmasının nedeni daireden kaynaklı olacağı gibi binadan kaynaklı da olabilir. Binanın giderinden kaynaklı olan problemleri şu şekilde sıralayabiliriz.

• Dairelerdeki mutfak giderlerinden atılan yemek artıkları tıkanmaya neden olur.
– Mutfak giderlerinden özellikle yağ atıklarının gönderilmesi tıkanıklığın önemli nedenleri arasındadır.
• Pimaş borusu yeterli eğime sahip değilse binanın inşasından kaynaklı bir yapım hatası tıkanıklığa neden olur.

Boru tıkanıklığı açma işlemi için çoğu kişinin ilk başvurduğu yöntem kimyasal kullanımı olmaktadır. Fakat firmamız tarafından tıkanıklık açıcı kimyasalların kullanılması kesinlikle tavsiye edilmez. Kimyasalların tavsiye edilmeme nedeni de şu şekilde sıralayabiliriz.

• Kullanılan tıkanıklık açıcı kimyasallar asit içerir.
– Kimyasallar barındırdığı asit nedeniyle pimaştaki contaların erimesine neden olur.
• Kimyasallar ilk etapta boru tıkanıklığı açma işlemini gerçekleştirse de uzun vadede boruların çatlamasının önemli bir nedenidir.
– Kimyasallar tıkanıklığa neden olan atıklara olduğu kadar gider borularına da etkilidir.

Robotla Pimaş Açma İşlemi

Kırmadan pimaş açma işlemi, firmamız tarafından profesyonel bir ekip tarafından icra edilmektedir. Bu anlamda firmamız tarafından son derece modern cihazlar kullanılmaktadır. Firmamız tarafından kırmadan pimaş açma işleminde uygulanan aşamalar şu şekildedir.

• Firmamızdan tıkanıklık açma talebinde bulunduğunuzda uzman ekibimiz tarafından arızanın tespiti yapılır.
– Arıza tespiti esnasında kameralı sistemlerden istifade edilir.
• Kamera, eş zamanlı olarak tıkanıklığa neden olan cismin görüntüsünü de gösterir.
– Pimaşın tıkanıklığına neden olan husus tespit edildikten sonra robotla pimaş açma işlemi uygulanır.
• Robot kullanılarak yapılan işlemde kimi ekipmanlar parçalama görevi görürken kimi de itme ve çekme yapar.
– Yapılan uygulama ile kısa sürede tıkanıklığın giderilmesi sağlanır.
• Kırmadan pimaş açma işlemi sonrasında pimaş borusu eski haline gelir.

Kameralı Pimaş Açma

Ev ya da işyerlerinde pimaşın tıkanması, sık rastlanan bir durumdur. Tıkanıklığı tespit ettikten sonra pompa ya da tazyikli su yardımıyla tıkanıklık açılmaya çalışılır. Tıkanıklığın açılmadığını gördüyseniz artık profesyonel destek almanız gerekir. Hakan Altyapı Tesisat, sahip olduğu modern teçhizat sayesinde kısa sürede kırmadan pimaş açma işlemini gerçekleştirir.

Pimaş açma işleminde mutlaka kameranın kullanılması gerekir. Bu kapsamda kullanılan kamera pahalı bir cihaz olduğu için her firmada bulunmaz. Kamerasız yapılan işlemlerde ise kırma ihtiyacı doğabilir. Bu da müşterilerimiz için ekstra bir külfet demektir. Kamera kullanılarak işlem hem pratik şekilde, hem de daha cazip fiyata gerçekleştirilir.

Kırmadan pimaş açma işleminde kameradan istifade edilmesinin çok önemli nedenleri vardır. söz konusu teknolojik ekipman sayesinde tıkanıklık nedeni kısa sürede tespit edilebilir. Bu da hem müşterilerimizin kısa sürede bilgilenmesi, hem de işin kısa sürede tamamlanması demektir.

Tıkanıklığın sebebini anlamak için gider borusuna kamera gönderilir. Sistemin görüntü ünitesi sayesinde borunun iç kısmı eş zamanlı olarak izlenir. Bu sayede tıkanık sebebi kısa sürede anlaşılır. Teknolojinin nimetlerinden istifade ile kırmadan pimaş açma işlemi sorunsuz şekilde sonlanır.

Neden Hakan Altyapı Tesisat Tercih Edilmelidir?

Piyasada birçok altyapı tesisat firması olmasına rağmen maalesef her firmaya itimat edilmez. Bu kapsamda firmanın yaptığı iş sonrasında müşterilerin mağdur edilmemesi çok önemlidir.

Kırmadan pimaç açma işlemi için firmamızı tercih etmenizin çok önemli gerekçeleri vardır.

• Müşterilerimizin mağdur olmaması adına sektör içerisinde 7/24 hizmet veriyoruz.
– İşlemlerimizi garantili şekilde yapıyoruz.
• İşlem sonrasında müşterilerimizin problem yaşamamasına önem veriyoruz.
– Modern teknolojik cihazlar sayesinde işlem kısa sürede gerçekleştirilir.
• Sorunla ilgili bizimle iletişime geçtiğinizde kısa sürede talebinize karşılık veriyoruz.
– Arıza tespiti sonrasında müşterilerimize arıza durumu ile ilgili mutlaka bilgi veriyoruz.
• Yapılan işlem sırasında müşterilerimizin kırma dökme gibi sorunlarla karşılaşmasını engelliyoruz.

Bu kapsamda tuvalet tıkanıklığı açma, lavabo tıkanıklığı açma, tıkalı gider açma ve kırmadan pimaş açma işlemleriniz için gönül rahatlığı ile firmamızı tercih edebilirsiniz.