Hakan Altyapı Tesisat olarak kanalizasyon tıkanıklığı açma işleminizi sorunsuz şekilde gerçekleştiriyoruz. Uzman ekibimiz tarafından modern teçhizatlar kullanılarak gerçekleştirilen işlem sayesinde herhangi bir kırma işlemi yapılmaz. Yıllardır sektör içerisinde edindiğimiz tecrübe sayesinde kısa sürede işlemi tamamlıyoruz.

Kanalizasyon Temizleme

Kanalizasyon tıkanıklığı sık karşılaşılan problem sahalarından biridir. Söz konusu tıkanıklığın genel olarak nedenlerini şu şekilde sıralayabiliriz.

• Kanalizasyonlar, binanın yapım hataları ya da tuvalete atılan yabancı cisimlerden kaynaklı olarak tıkanır.
– Tuvalete atılan ve giderin kapasitesinin üzerinde olan yabancı cisimler kanalizasyondan ana gidere ulaşamaz. Bu da kanalizasyon hattının tıkanmasına neden olur.
• Gidere atılan çocuk bezi ya da suda erime özelliği olmayan tuvalet kâğıtları suyun akışını yavaşlatır. Bu da belli bir süre sonra gider hattının tıkanması demektir.
– Gider hattına gönderilen atık yağ ya da yemek artıkları sanıldığı gibi kolay şekilde gitmez. Söz konusu atıklar gider hattının borularına yapışarak kanalizasyon hattına ulaşamaz. Atık yağlar zamanla sertleşerek tıkanıklık meydana getirir. Bu durumda kanalizasyon tıkanıklığı açma işlemine ihtiyaç duyarsınız.

Kanalizasyon Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Kanalizasyonun sorunsuz kullanımı için belli özelliklere sahip olması gerekir. Bu kapsamda aşağıdaki özellikleri taşımayan kanalizasyon sistemleri belli bir süre sonra soruna neden olacak ve tıkanacaktır.

• Gider borularının kot farkı bulunmalıdır. Aynı zamanda binanın kanalizasyon kuyusu bina temeline göre daha aşağıda olmalıdır. Bina temeli ile aynı hizada bulunan kanalizasyon kuyusu, atığı şehir gider hattına ulaştıramaz. Bu da kısa sürede tıkanmanın gerçekleşmesi demektir.
– Kanalizasyon borularından biri de künk borulardır. Bu borular birbirine bağlanırken arada boşluklar kalabilir. Boşluklardan zamanla toprak dolar. Bu boşluklar belli bir süre sonra kanalizasyon giderinin tıkanmasına neden olacaktır.
• Betondan yapılan künk borular kırılarak toprak altında kalabilir. İçe çöken borular belli bir süre sonra kanalizasyon hattının tıkanmasına neden olur.

Çoğu durumda kanalizasyon kuyusunun nerede olduğu bile bina sakinleri tarafından bilinmez. İnsanlar ancak tıkanıklık meydana geldiği zaman bu kuyunun nerede olduğunu öğrenir.
Firmamız tarafından alacağınız kanalizasyon tıkanıklığı açma işlemi esnasında yeri bilinmeyen kanalizasyon kuyuları da tespit edilir. Son derece modern cihazlarla yapılan bu işlem sayesinde kanalizasyon tıkanıklığı kısa sürede giderilir. İşlem esnasında kullanılan kamera ve robot işlemin çok daha sağlıklı yapılmasını sağlar. Aynı zamanda kanalizasyon tıkanıklığı açma işlemi kısa sürede tamamlanır.

Kanalizasyon tıkanıklığı için kullanılan teknolojik ekipmanlar hem ekonomik olarak, hem de zaman açısından avantajlar sağlar. Söz konusu cihazlar pahalı ekipmanlar olduğu için her firmada bulunmaz. Kullanılan cihazlar sayesinde kanalizasyonun ne sebeple tıkandığı ve yapılması gereken işlemler kısa sürede planlanabilir.

Tıkalı Kanalizasyon Açma

Kanalizasyon tıkanıklığı belli durumlarda kanalizasyon kuyusunun dolmasından kaynaklanır. Kanalizasyon hattının periyodik olarak bakımı yapılmazsa kuyu dolabilir. Tıkanıklığın başlıca nedenleri arasında sayılması gereken budur. Kanalizasyon kuyusu dolduğunda binadan gelen kirli su dışarı atılamaz. Bu da kanalizasyon suyunun dairelerden çıkmasına neden olur. Söz konusu durum, salgın hastalıklara davetiye çıkararak insan sağlığına da zarar verir. Kanalizasyon tıkanıklığı açma işlemi esnasında bina gider hattına herhangi bir zarar verilmez. İşlem sorunsuz şekilde tamamlanarak kanalizasyon kuyusu yıkanır. Bu sayede ilerleyen süreçte kanalizasyon sorunu ile karşılaşmazsınız.

Kanalizasyon Çekvalf Montajı

Kanalizasyon çekvalfi, tek yönlü çalışan bir mekanizmaya sahiptir. Çekvalfin akım yönü binadan belediyenin kanalizasyon hattına doğrudur. Tuvalet ya da banyodan kanalizasyon kuyusuna ulaşan pis su, burada oluşan basınçla kapağın açılmasını sağlar. Bu kapak yardımı ile binanın pis suyu belediye giderine ulaşır. Burada bulunan çekvalf kapağı sayesinde lağımdan gelme ihtimali olan farelerin de dairelere gelişi engellenir. Çekvalf aynı zamanda diğer haşerelerin de dairelere ulaşmasına engel olur.

Binanın kanalizasyon hattı giderin büyüklüğünü kaldıramayacak büyüklükte ise binanın giriş daireleri problem yaşar. Binadan toplanan pis su giriş dairelerinin tuvaletinden çıkar. Bu durumun engellenmesi için kanalizasyon çekvalf montajına ihtiyaç vardır. Yukarıda da bahsedildiği gibi kanalizasyon hattının girişine takılacak çekvalf ile birçok problem ortadan kalkar.

Atık Su Çekvalfi Ne İşe Yarar?

Atık su çekvalfi sayesinde bina giderinin sorunsuz kullanımını sağlayabilirsiniz. Söz konusu avantajların ilki lağım kokusunun ortadan kalkmasıdır. Zaman zaman kanalizasyon hattından gelen kokular bina sakinlerini rahatsız eder. Takılacak çekvalf ile söz konusu olumsuzluk sorun olmaktan çıkar.

Yukarıda da izah edildiği gibi kanalizasyon çekvalfinin sağladığı önemli avantajlardan biri de haşerelere karşıdır. Kanalizasyon çekvalfi sayesinde haşerelerin binaya girişi engellenir. Bu sayede insanlar haşere problemi ile uğraşmak zorunda kalmaz.

Özellikle kanalizasyon kuyusu ile bina zemininde kot farkı olduğu zaman bu sorun çekvalf ile giderilir. Doğal olarak kanalizasyon tıkanıklığı açma işlemine duyulacak ihtiyaç azalır.

Kanalizasyon Açma Fiyatları

Kanalizasyon açma fiyatları, dairenizde ya da apartman giderindeki sorunun büyüklüğüne göre değişmektedir. Firmamızı tercih ederek son derece cazip fiyatlarla kanalizasyon tıkanıklığı açma hizmeti alabilirsiniz. Alacağınız hizmet ile ilgili net fiyat teklifi almak için web sitemizde bulunan irtibat numaralarından bize ulaşabilir tuvalet tıkanıklığı açma, lavabo tıkanıklığı açma ve kanalizasyon açma işlemleri için uygun fiyatlarımızdan faydalanabilirsiniz.