Kameralı gider tıkanıklığı açma işlemi ile tıkanan giderlerinize pratik şekilde çözüm sunuyoruz. Gerek lavabo, gerek tuvalet, gerekse de banyo giderleri yabancı cisimler nedeniyle tıkanabilir. Gider açma işlemi ile gider hattının eski haline getirilmesi gerekir. Böylece tıkanıklığın yaşandığı ev ya da işyerinde mağduriyet yaşanmasının da önüne geçilir.

Tıkalı gider açma işlemi, anlatıldığı kadar kolay bir faaliyet değildir. Söz konusu işlemin uzman kişiler tarafından yapılması gerekir. Belli önlemler alınmadan ya da yanlış tesis sonucunda yapılan işlem olumsuz sonuçlar doğurur. Hakan Altyapı Tesisat tarafından kameralı gider tıkanıklığı açma işlemi profesyonel uygulamalar ile yapılmaktadır.

 

Tıkalı gider açma işlemi için kullanıcı ilk etapta kimyasal lavabo açıcılardan istifade etmek isteyebilir. Söz konusu kimyasallar kısa sürede giderin açılmasını sağlar. Kimyasallar, tıkanıklığa sebep olan yabancı cisimlerle reaksiyona girerek bunların giderden temizlenmesini sağlar. Fakat söz konusu kimyasalların pimaş borularına ciddi zararları vardır. Kimyasal uygulaması sonunda, belli bir süre sonra borularda çatlama görülür. Bu da kullanıcıyı maddi manevi yıpratan bir durumdur. Gider açma işlemi sayılan hususlardan dolayı modern imkânlarla yapılmalıdır. Firmamız bu anlamda her türlü yeterliliğe sahiptir. Firmamızdan aldığınız hizmet sayesinde tıkanıklık problemi kısa sürede giderilir.

Gider Tıkanıklığı Hangi Bölgelerde Görülür?

Ev ya da işyerinin çeşitli yerlerinde gider tıkanıklığı problemi ile karşılaşılabilir. Bu kapsamda tıkanıklığın sıklıkla görüldüğü yerleri şu şekilde sıralayabiliriz.

• Tuvalet ve klozet gider hatlarında,
– Küvet ya da banyo gider borularında,
• Mutfak ya da tuvalet lavabo giderlerinde,
– Balkon süzgeçlerinden giden hatta,
• Binanın gider hatlarında tıkanıklık sorunu ile karşılaşılabilir.

Kameralı cihazlar ile tıkalı gider açma işlemi kolaylık ile gerçekleştirilir.

Kırmadan Gider Açma

 

Tıkalı gider açma işlemi için kameralı gider tıkanıklığı açma yöntemi uyguluyoruz. İşlem esnasında öncelikle gider hattına kamera gönderiyoruz. Kameradan eşzamanlı olarak aldığımız görüntü ile tıkanıklığın nedenini tespit ediyoruz. Bu sayede ev ya da işyerinizdeki tıkanıklığı herhangi bir kırma işlemi gerçekleştirmeden yapıyoruz. Herhangi bir kırma-dökme işlemi uygulanmadığı için kullanıcıya ekstra bir külfet çıkmaz.

Gider hatlarından yaşanan tıkanıklığın temelinde kullanıcı hatası yatar. Tuvalet ya da klozete atılan, çocuk bezi ya da suda erime özelliği olmayan tuvalet kâğıtları tıkanıklığın temel nedenleri arasındadır. Bunun yanında gidere gönderilen sert cisimler de tıkanıklığın nedenleri arasındadır. Sonuçta bu tür cisimler pimaşta belli bir noktaya kadar ilerler. Daha fazla ilerleyemeyen cisimler tıkanıklığa sebep olur.

Gider borusunun tıkanması sonucunda yaşam alanında kötü koku oluşur. Bunun yanında tıkanıklığın olduğu tuvalet ya da banyo, sorun giderilene kadar kullanılamaz. Ayrıca yaşam alanında tıkanıklıktan kaynaklı salgın hastalık problemi de oluşabilir. Kameralı gider tıkanıklığı açma uygulaması ile sorun kısa sürede tespit edilecektir.
Yapılan tespit sonrasında robot uygulaması ile gider açma işlemi kısa sürede tamamlanır. Robotun kullanılması, gider açma işlemi esnasında herhangi bir kırma işlemi yapılmamasına imkân sağlar. Bu da ekstra bir görüntü kirliliği ve masraf ile uğraşmamanız demektir.

Banyo Gider Tıkanıklığı Açma

Kameralı gider tıkanıklığı açma işleminin yaygın olarak uygulandığı alanlardan biri de banyolardır. Banyo giderinin tıkanmasının temel nedeni banyoda iken dökülen kıl, tüy ve saçlardır. Söz konusu olumsuzluğu ortadan kaldırmanın en etkili yolu kaliteli bir süzgeç kullanmaktır. Bu sayede tıkanıklığa neden olan cisimler gider hattına girmeden tutulabilir.

Banyo gideri açma işlemi esnasında gider hattına kamera gönderilerek tıkanıklık sorunu tespit edilir. Sorunun tespit edilmesini müteakip banyo tıkanıklığı sorununuz kısa sürede giderilir.

Lavabo Gider Tıkanıklığı Açma

 

Lavabo gideri tıkanıklığı da sık karşılaşılan problemlerden biridir. Kameralı tıkalı gider açma işlemi, lavabolarda da uygulanır. Mutfak lavabosuna dökülen yemek artıkları, yağ kalıntıları ve çay posaları tıkanıklığın temel nedenleridir. Söz konusu durumda lavabonun gideri belli bir yerden sonra daralır. Bu daralma da tıkanıklığa neden olur. Tıkanıklığın olduğunu lavaboya dökülen suyun geri tepmesinden anlayabilirsiniz. Robotla müdahale yöntemi ile sorun kısa sürede giderilir.

Tuvalet Gider Tıkanıklığı

Kameralı tıkalı gider açma tekniği ile tuvalet gideriniz de tıkanıklıktan kurtulur. Tuvalet giderine atılan peçete, tuvalet kâğıdı gibi cisimler tıkanıklığın temel nedenleri arasındadır. Hem tuvalet hem de klozetinizin tıkanması durumunda robotla yapılan uygulama ile sorun çözülebilir.

Yapılan tüm tıkanıklık açma işleminde kameralı gider tıkanıklığı açma tekniğini uyguluyoruz. Bu sayede işimizi çok daha profesyonel ve modern imkânlarla yapmış oluyoruz. Her türlü tıkanıklık açma, tıkalı gider açma, tuvalet tıkanıklığı açma ve lavabo tıkanıklığı açma işleminiz için web sitemizde bulunan iletişim numaralarından bize ulaşabilirsiniz.