Logar tıkanıklığı açma işlemi, profesyonel kişi ve firmalar tarafından yapılması gereken bir işlemdir. Hakan Altyapı Tesisat olarak sektör içerisinde edindiğimiz deneyimi, en iyi şekilde işimize yansıtıyoruz. Bu anlamda yaptığımız işin en iyisini yapmaya çalışarak ilerleyen süreçte müşterilerimizin mağdur olmasının da önüne geçiyoruz.

Çoğu bina sakini oturduğu binadaki logar kapağının yerini dahi bilmez. Ancak logar tıkanıklığı durumunda söz konusu kapak araştırılır. Firmamızın sahip olduğu teknolojik imkânlar sayesinde logar kapağının yeri dahi kısa sürede tespit edilir. Yapılan tespit sonrasında yine teknolojik ekipmanlardan istifade ile logar tıkanıklığı açma işlemi yapılır.

Logar Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Logar tıkanıklığının bilinen iki önemli nedeni vardır. Bunlardan ilki binanın inşasından kaynaklı sorunlardır. Binanın inşası esnasında binanın kapasitesine uygun kanalizasyon borularının kullanılmaması bunun başlıca nedenidir.

Logar tıkanıklığına neden olan sebeplerden ikincisi ise kullanıcı kaynaklı sorunlardır. Kullanıcı, logar hattının tıkanmasına neden olacak büyük cisimleri hatta gönderirse doğal olarak tıkanma sorunu yaşanır. Söz konusu tıkanıklığa neden olan cisimlerin başında çocuklar tarafından atılan oyuncak benzeri malzemeler gelir. Bunun yanında çocuk bezi ya da suda erime özelliği olmayan tuvalet kâğıtları da sorunun oluşturur.

Kullanıcı hatasından kaynaklı logar tıkanıklarını basit tıkanıklıklar olarak nitelendirebiliriz. Logar tıkanıklığı açma uygulamasında öncelikle kameralı ekipmanlar ile tıkanıklığın sebebini tespit ediyoruz. Sonraki aşamada robotlu tıkanıklık açma işlemi ile sorunu çözüyoruz. Üstelik yapılan işlem esnasında müşterilerimize ekstra bir sorun yaratmıyoruz. Herhangi bir kırma, dökme işlemi olmadan sorunun giderilmesini sağlıyoruz.

Logar Temizleme

Hakan Altyapı Tesisat olarak tüm logar tıkanıklığı açma işlemi profesyonel hizmet anlayışı ile yapılmaktadır. Bu kapsamda yapılan işlemleri aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz.

• Logar tıkanıklığı açma işlemine geçmeden önce kameralı görüntüleme cihazı ile sorunun kaynağı tespit edilir.
– Yapılan kameralı tespit sayesinde sorunun binanın yapısından mı yoksa kullanıcı hatasından mı kaynaklı olduğu anlaşılır.
• Tıkanıklık türü tespit edildikten sonra soruna uygun teçhizat kullanılır. Bu kapsamda kullanılan cihazlar arasında tıkanıklık açma robotu da vardır.
– Kullanılan teknolojik ekipmanlar sayesinde tıkanıklık açma işlemi pratik şekilde tamamlanır.
• Tıkanıklık açıldıktan sonra uzman ekibimiz tarafından gerekli kontroller yapılır.

– Binadaki yapım hatasından kaynaklı da logar tıkanmış olabilir. Bu durumda logar kapağı açılarak işleme devam edilir.
• Bina sakinleri tarafından logar kapağının yeri bilinmiyorsa gerekli teknolojik ekipmanlar ile logar kapağının yeri de tespit edilir.
– Sorun logarın dolmasından kaynaklı ise logar temizlenir.
• Logar borularından herhangi bir çökme ya da ek yerlerinde açıklık varsa kameralı görüntüleme sistemi ile bu sorunlar tespit edilir.
– Gerekirse logar boruları iptal edilerek yeni bir kanalizasyon hattı döşenir.
• Sorun ne kadar büyük olursa olsun robot sistemi ile kısa sürede çözüm sağlanır.

Logar Açma Fiyatları

Logar açma fiyatları, hatta yaşanan tıkanıklığın büyüklüğüne göre değişmektedir. Bir kısım firmalar düşük fiyatla bu işlemi gerçekleştirebilir. Fakat yapılan işlem sonunda yaşanan problemler kullanıcıya daha büyük masraflar açabilir. Bu nedenle altyapı tesisat firması seçerken dikkatli olmanızda fayda vardır. Firmanın profesyonel ekipmanlar ve uzman kişiler ile işlemi gerçekleştirmesi çok önemlidir. Bu kapsamda firmamız her türlü gereksinime sahiptir.

Neden Hakan Altyapı Tesisat’ı Tercih Etmelisiniz?

Yukarıda da kısmen anlatıldığı gibi logar tıkanıklığı açma işlemi profesyonellik gerektiren bir iştir. Bu kapsamda kullanılan kameralı görüntüleme ünitesi işlem esnasında mutlaka kullanılması gereken cihazlardandır. Söz konusu cihaz olmadan arızanın kaynağı tam olarak tespit edilemez. Kameralı görüntüleme cihazlarının fiyatının yüksek olması nedeniyle de her firmada bu cihaz yoktur. Sıradan bir tesisatçı çağırarak sorunu gidermeye çalışırsanız logar kısa süre sonra tekrar tıkanır. Bu da size ekstra bir külfet demektir.

• Firmamız bünyesinde kullanılan robotlu cihazlar sorunun kısa süre içerisinde çözülmesinin en önemli nedenleridir. Söz konusu cihazlar olmadan kırma dökme işleminin yapılması gerekebilir. Bu da kullanıcıyı hem maddi, hem de manevi anlamda rahatsız eden bir durumdur.
– Kullanıcının bir tesisat firmasından beklentisi, firmaya 7/24 ulaşabilmektir. Bu kapsamda müşterilerimiz firmamızı arayarak 7/24 tesisat sorununun giderilmesi için talepte bulunabilirler.
• Firmamızın önemli özelliklerinden biri de taşeron firmadan destek almamasıdır. Bu kapsamda tüm sorunlara profesyonel ekibimiz ile müdahale ediyoruz.
– Web sitemizde bulunan irtibat numaralarından bizimle temasa geçebilirsiniz. Sorun kaydını oluşturduktan sonra logar tıkanıklığı açma işleminiz kısa sürede tamamlanacaktır. Firmamız tarafından yapılan işlemler garantili uygulamalardır. Aynı zamanda logar tıkanıklığı açma hizmetimizin yanı sıra, tuvalet tıkanıklığı açma, lavabo tıkanıklığı açma ve kanalizasyon açma gibi hizmetlerimzden de faydalanabilirsiniz.