Tuvaletlerin tıkanması sorunları genellikle tuvaletlere atılmaması gereken maddelerin atılması sonucu ortaya çıkmaktadır. Bazen de alt komşuların gider tıkanıklıklarının oluşması nedeni ile oluşmaktadır. Eğer tıkanmış olan Tuvalet Açma işlemi yapılacaksa internette izlenilen videolarla açmaya çalışmayınız. Lavabo gibi olmayan tuvalet giderleri uzman kişiler tarafından geliştirilmiş teknolojik cihazlar ile hizmet açılmalıdır. Çünkü videolarda izleyerek açmaya çalışılan tuvalet açma yöntemleri genellikle kimyasal yöntemlerdir. Kimyasal yöntemler de boruların zarar görmesine neden olur ve daha büyük sorunlar meydana getirir.

Gider Tıkanıklığı Olan Bölgeler

 Genellikle suların aktıkları alanlarda tıkanıklık bulunmaktadır. Bunlar banyo gideri, tuvalet gideri, mutfak gideri, klozet gideri, balkon gideri, küvet gideri, pimaş boru gideri olarak bilinmektedir. Banyo gideri banyoların temizlenmesi için banyonun kenarına konulan her banyoda bulunan giderdir. Tıkanma nedenleri de genellikle banyoda temizliklerinde gözden kaçan atıkların boruları tıkanması sonucu oluşur. Tuvalet gideri atılmaması gereken maddelerin atılması ile meydana gelmektedir. Tuvalet açma bilen kişiler tarafından yapılmalıdır.

Mutfak gideri yemek atıklarının sebze meyve kalıntılarının ve kullanılmış yağların atılması ile oluşur. Klozet giderleri de tuvalet giderleri ile aynı nedenlerle tıkanıklık yaşar ve açmak için uzman kişilere başvurmak gerekmektedir. Balkon giderleri de biriken tozların ve pisliklerin suyolu ile gitmesi ile oluşmaktadır. Küvet gideri banyo yaparken dökülen saçların dökülmesi nedeni ile meydana gelir saç tellerinin birbirine karışarak yumak haline gelmesi nedeni ile oluşmaktadır.

Tuvalet Açma Nasıl Yapılır?

 Evde başımıza gelebilecek en büyük ve tatsız problemlerden biride tuvalet tıkanıklığıdır. Tuvalet açma bir hayli meşakkatli ve tatsız bir sorundur. O yüzden yapılması gereken uzman birini arayıp yardım istemektir. İlk olarak tıkanıklığı gidermek için elimizdeki imkânları kullanırız. Karbonat ve sirke tuvalete dökülür ve üzerine sıcak su dökülerek tuvalet tıkanıklığını gidermeye çalışırız. Fakat bu tıkanıklığı giderecek yol doğal bir yol ve organik cisimlerin yaptığı tıkanıkları giderir. Diğer tıkanıkları gidermek için muhakkak bir uzman yardımı alınmalıdır. Gelişmiş teknoloji cihazları ile çok fazla bir kirlilik olmadan hallolur. İşi uzmanına bırakmanız sorunun çok daha kolay ve az maliyetle çözülmesinin de ön koşuludur. Bu şekilde evinize yeni sorunlarda açmamış olursunuz.