Tıkalı lavabo nasıl açılır? sorusu en çok aldığımız soruların başında geliyor. Bu durumu yaşayan kişiler bilgi sahibi olmadığı ve müdahale yapamadığı için bir çok sorunla karşılaşır. Bu nedenle birçok kullanıcı tıkalı lavabo nasıl açılır? kelimesini aratarak, doğru bilgiye erişmek istiyor. Tıkalı lavaboyu açmak için, kameralı cihazlar kullanılarak tıkanıklığa sebep olan artıklar tespit edilip, parçalanarak su akışına gönderilir. Mutfak ve banyo lavaboları tıkandığında robot cihaz ile kısa süre içinde etkili bir işlem yapılır. Tıkalı lavabo bireysel müdahale yapılarak kostik gibi maddeler ile açılmaya çalışıldığında pimaşların hasar almasına sebep verilebilir.

Lavabo Tıkanması Neden Olur?

Lavabo tıkanmasının sebepleri şu şunlardır:

Çocukların küçük ama sert cisimleri lavabo deliklerinden atmaları,
Mutfak lavabosuna yağların sıklıkla dökülmesi,
Mutfak lavabosunda sık bulaşık yıkama ile borulara giden yemek artıkları,
Soğuk su ile bulaşık yıkamada deterjan kalıntılarının lavabo borularında birikmesi,
Banyo lavabosunu yanlış kullanım ardından kılların birikmesi,
Saçların ve sabun kalıntılarının banyo lavabo giderinde, borularında birikmesi,
Lavabolara bağlı olan borularda yanlış bir eğimin olması, suyun sağlıklı akamaması,

Bu sebeplere bağlı olarak sağlıklı çalışan bir lavabo tıkalı lavabo haline gelebilir.

Tıkalı Lavabo Nasıl Açılır? Açılmazsa Neler Olur?

Tıkalı lavabo açılmadığında olanlar şunlardır:

Tıkanıklığa sebep olan artıklar borularda üstü üste birikir ve lavabo taşmasına sebep olurlar.
Ertelemeler ardından tıkanıklığa sebep artıklar lavabo ağzından kötü, sağlıksız koku gelmesine sebep olurlar.
Lavabo borularına yük bindiren artıklar fazlaysa aşınma, çatlama hasarları ortaya çıkar.

Profesyonel destek ile lavabo açtırılmazsa tesisat hasarı veya yanlış montaj sebebiyle oluşan tıkanıklığın tespiti güçleşir. Sürekli olarak kimyasal kullanılsa da tıkanıklık geçmez. Çünkü sorun yanlış boru eğiminden kaynaklanır.Tıkanıklık giderilmezse banyoda ve mutfakta belirli işler yapılırken zaman kaybı yaşanır. Sürekli lavabo ile uğraşmak gerekir. Konforlu kullanım sağlamaz.
Bu gibi problemleri yaşamamak için tıkalı lavabo açtırılmalıdır.

Tıkalı Lavabo Nasıl Açılır? Tıkalı Lavabo Gideri Nasıl Açılır?

Tıkalı lavabo gideri açmak için lavabo ağzı yerine gider bölümüne robot cihazla müdahale yapılır. Lavabo tıkanması sadece borularda ve lavabo ağzında gerçekleşmez. Artıklar zamanla ilerleyerek gider bölümünü tıkarlar. Bu durumda direkt olarak lavabo giderinde robot cihaz yollanır. Fayanslar kırılmadan tıkanmaya sebep olan öbekleşmiş artıklar tespit edilip, alınırlar. İşlem sonunda sağlıklı bir su akışı elde edilir. Tıkanıklık ortadan kalkar.

Tıkalı Lavabo Açtırma Fiyatı

Tıkalı lavabo açtırma fiyatı, yapılacak işleme ve işlemin uygulanacağı alana bağlı olarak belirlenir. Mutfak ve banyo lavabolarında lavabo ağzında bir tıkanıklık varsa kısa süreli müdahale ile işlem çözülür. Borularda ve giderdeki bir tıkanma için robotla müdahale yapılır. Tıkanmanın yanlış eğimli ve ya hasarlı tesisat borularına bağlı oluştuğu tespit edilirse tıkalı lavabo onarım ardından sağlıklı çalışır hale gelir. Bu yöntemlerden hangisi uygulanırsa buna göre fiyatlar şekillenir.

Tıkalı Lavabo Açma Hizmetinin Avantajları

Tıkalı lavabo açma hizmetinde avantajlar şöyledir:

Mutfakta veya banyoda fayanslar ve gider bölümü kırılmaz.
Tıkanıklığa sebep olan cisimler doğrudan tespit edilir. Bu cisimler çekilerek alınır veya parçalanarak ana boruya gönderilir.
Sorun iletildiğinde ideal sürede yanıt alınır ve kesin çözümden yararlanılır.
Bireysel olarak kimyasal kullanımı yapılan işlemlerin pimaşları delme riskinin önüne geçilir.
Robot cihazla lavabo açma işlemi ardından ortamda dağınıklık oluşmaz, zahmetsiz bir süreç geçirilir.

Kameralı Robotla Tıkalı Lavabo Nasıl Açılır?

Kameralı robotla tıkalı lavabo açma, lavabo açma işlemi ardından kontrol yapabilmeye imkan sunana yöntemdir. Robot cihaz ile tıkanıklığa sebep olan artıklar tespit edilerek, gerekli müdahale yapılır. Ardından su açılır ve lavabodan nasıl gittiği kontrol edilir. Kameralı robot cihaz son kez lavabodan gönderilerek borulara bakılır. Bu işlem ile lavaboda artık bir cisim kalmadığı tespit edilir. Son kontrol tıkalı lavabo için kesin çözümüm sağlandığını gösterir.