Sultangazi vidanjör hizmeti firması olarak tüm kanalizasyon sorunlarınıza etkin çözümler geliştirerek sorunun ortadan kalkmasını sağlıyoruz. Tıkanıklık sorunlarının giderilmesinde aktif olarak iş yapan araçlar arasında vidanjör, ilk sırada gelir. Çoğu insan vidanjör kelimesini bilse de bu araçla ne yapıldığını bilmez.

Vidanjör, bir pompa yardımıyla kuyu benzeri alanlardaki çamur ve sıvı atıkların çekilmesini sağlayan araçlardır. Söz konusu araç, ilk ortaya çıktığı dönemlerde madenlerdeki çamur ve bulamacın temizlenmesi maksadıyla kullanılmıştır. Sonraki süreçte, yerleşim yerlerindeki altyapı sisteminin de gelişmesi ile altyapı ve tesisat işlerinde kullanılmaya başlanmıştır. Günümüzde de acil vidanjör ihtiyaçlarınız için bu araçların rolü büyüktür.

Vidanjör, altyapıdaki atıkların, çamur gibi yabancı maddelerin gider hattından çekilmesi için kullanılır. Bahse konu araçlar kanalizasyon sorunlarının kısa sürede giderilmesini sağlar. Bunun yanında kanalizasyon sistemi bulunmayan alanlardaki atıkların temizlenmesinde de aktif rol oynar. Sultangazi vidanjör firmasından yararlanarak modern araçlar ile kanalizasyon sorunlarının ortadan kalkmasını sağlayabilirsiniz.

Sultangazi Vidanjör Nasıl Çalışır?

Foseptik kuyularının tıkanmasına neden olan yabancı cisimlerin çekilmesi için yaygın olarak kullanılan vidanjörler, lağım tıkanıklıklarının giderilmesinde de sıklıkla kullanılan araçlardandır. Bu anlamda söz konusu araçlar günlük yaşamın aktif olarak içinde yer almaktadır. En yakın vidanjör firmasının aranarak kanalizasyon sorunlarına müdahale edildiğini sıklıkla görebilirsiniz.

Vidanjör, vakumlama özelliği ile gider hattındaki yabancı cisimlerin çekilmesini sağlar. Bunun yanında büyük deposu sayesinde depolama görevini de kısa süreliğine üstlenir. Vidanjörün nasıl çalıştığı sorusu da insanların sıklıkla merak ettiği konulardan biridir. Sultangazi vidanjör hizmeti firması bünyesinde bulunan araçların çalışma sistemi şu şekildedir.

Öncelikle vidanjör, tıkanıklığın olduğu noktaya yanaşır ve yakın mesafeden müdahale gerçekleştirilir.
Aracın içinde bulunan emme borusu, kanalizasyon hattına gönderilir.
Santrifuj pompası, emiş gücü oluşturarak kanalizasyondaki sıvının depoya çekilmesini sağlar.
Depoya dolan yabancı cisimler ve katılaşmış sıvılar belediye tarafından belirlenen alana götürülerek dökülür.

Vidanjör Ne İçin Kullanılır?

Sultangazi vidanjör hizmeti  firmasında sorununuzun giderilmesinde pratik çözümler üreten araçlar mevcuttur. Bahse konu araçların kullanılmasının temel görevi vakumlama gücü ile sıvı ve yabancı cisimlerin çekilmesini sağlamasıdır. Bu araçlar işlevlerine göre aşağıdaki çeşitlere ayrılır.

Kaset boomlu vidanjör
Teleskopik emiş boomlu vidanjör
Standart vidanjör

Kaset boomlu olan vidanjörler, kanalizasyon ve foseptik çukurlarını, basınçlı su yardımıyla açan vasıtalardır. Yüksek basınçlı kanal açma hortumunun kanalizasyon hattına gönderilmesi ile araç çalıştırılır. Oluşan yüksek basınç ile foseptik kanallarının açılması hedeflenir. Bu araçlar aynı zamanda yıkama yapma özelliğine de sahiptir.

Teleskopik emiş boomlu vidanjörler ise kanalizasyon ve foseptik kuyularında oluşan birikintileri, özel olarak üretilen teleskopik boomlar vasıtasıyla çeker. Söz konusu araçlar güçlü vakulama kabiliyetine sahiptir. Bu araçlar ortama yüksek düzeyde hava ve su pompalayarak tıkanıklığın ortadan kalkmasını sağlar.

Standart vidanjör araçlarında ise amaç, basit tıkanıklık sorunlarının açılmasını sağlamaktır. Bahse konu araçlar ile foseptik ve kanalizasyon hatlarına tıkanan yabancı cisimler çekilir. Bu araçlar ile düşük çapta yabancı cisimler kanalizasyon hattından tahliye edilir. Şehir içindeki ev ya da işyerindeki tıkanıklıklar, site kanalizasyon hattının tıkanması gibi sorunlar bu araçlar ile ortadan kaldırılır.

Sultangazi vidanjör firması olarak sorunun büyüklüğüne göre her türlü vidanjör aracı ile problemi çözebiliyoruz.

Kuka Ne İçin Kullanılır?

Sultangazi vidanjör hizmeti firması olarak elimizde bulunan araçlarımızda kuka hizmeti de verilmektedir. Vidanjör kuka hizmeti verilen araçlarımız ile tıkanıklık sorunlarına kısa sürede çözüm bulunabilir. Bahse konu vasıta ile aşağıdaki avantajlar elde edilebilir.

Foseptik ya da kanalizasyon hattında yaşanan sorunların kuka ile ortadan kaldırılması söz konusu olabilir.
Kuka, kanalizasyon hattında yarattığı yüksek basınç ile tıkanıklığın açılmasını sağlar.
Oluşan basınç ile katılaşan pislik parçalandığı gibi yabancı cisimlerin de parçalanması mümkündür.
Parçalanan yabancı cisimlerin vidanjör ile çekilmesi de mümkün olabilir.
Yaratılan basınç ile tıkanıklığın pratik şekilde ortadan kaldırılması mümkündür.

Sultangazi vidanjör hizmeti firmasının elinde bulunan kuka araçları ile sorunun kısa sürede ortadan kalkmasını sağlayabilirsiniz. Üstelik alacağınız hizmet karşılığı belirlenen vidanjör hizmet fiyatlarının da son derece cazip olduğunu görebilirsiniz.

Kanalizasyonun Tıkanmasının Genel Olarak Sebepleri Nelerdir?

Sultangazi vidanjör hizmeti firması olarak genel anlamda karşılaştığımız kanalizasyon tıkanıklıkları aynı nedenlere dayanır. Bu kapsamda aşağıdaki tıkanıklık nedenlerine dikkat çekmek istiyoruz.

Bina sakinlerinin evlerindeki gider hattına usulüne uygun şekilde kullanmaması durumunda kanalizasyon tıkanıklığı söz konusu olabilir.
Tuvalet ve klozete suda erime özelliği olmayan havlu ya da tuvalet kâğıdı atılması durumunda kanalizasyon belli bir süre sonra tıkanabilir.
Mutfak giderine atılan atık yağlar belli bir süre sonra kanalizasyon hattında katılaşmaya neden olur. Bu da tıkanıklık sebebi demektir.
Bir kısım tıkanıklık sorunları kullanıcı hatasından ziyade ustalık hatalarından kaynaklıdır.
Foseptik kuyusu bina temel kotasının altında olmalıdır. Bu hususa riayet edilmediğinde belli bir süre sonra tıkanıklık yaşanabilir.

Her türlü kanalizasyon, logar ve foseptik tıkanıklığı sorunları için Sultangazi vidanjör hizmeti firmasına ulaşabilirsiniz.