Lavabo açıcı zararları incelendiğinde söz konusu ürünün faydadan çok zararının olduğu anlaşılabilir. Açıcılar, lavabolarda yaşanan tıkanıklık sorunlarının giderilmesi için yaygın olarak kullanılan ve kısa sürede lavabonun açılmasını sağlayan kimyasallardır. Söz konusu kimyasallar güçlü bileşimlerdir ve asidik etkiye sahiptir.

Lavabo açıcılar, sıvı formda üretildiği gibi genel olarak tablet olarak satılan ürünlerdir. Bu kimyasalları hemen hemen her markette bulmanız mümkündür. Kullanımı da oldukça basit olan bu kimyasallar sıcak su uygulaması ile faaliyet gösterir.

Lavabonun gider kısmına dökülen kimyasalların üzerine kaynamakta olan sıcak su ilave edilir. Bu temas sonrasında hızlı bir reaksiyon gerçekleşir ve gider hattındaki yabancı maddeler parçalanır. Parçalanan pislikler gider hattından hızlı şekilde ilerler. Lavabo da bu sayede açılmış olur.

Güçlü Lavabo Açıcı

Yukarıda da değindiğimiz gibi lavabo açıcı zararları oldukça fazladır. İnsan sağlığı için zararlı etkileri olan kimyasalların gider hattındaki borulara da zarar verici etkisi vardır. Gider hattındaki yabancı maddeleri eritme özelliği olan kimyasalların gider borularını da eritme özelliği vardır. Gider borularının ya da pimaşın zarar görmesi durumunda tesisat probleminiz çok daha büyük bir sorun haline gelecektir. Bu da maddi manevi kullanıcıyı zor durumda bırakan bir husustur.

Lavabo açıcı zararları olarak sayabileceğimiz hususların başında yukarıda da saydığımız gibi gider hattındaki boruların zarar görme ihtimalini ilk sıraya alabiliriz. Bu nedenle gider hattına kimyasal uygulaması yapmaktansa profesyonel destek almanız çok daha mantıklıdır. Hakan Altyapı Tesisat firması olarak lavabo tıkanıklığı açma işlemlerini elimizdeki modern cihazlarla kısa sürede tespit ederek gerekli müdahaleyi gerçekleştiriyoruz.

Kullandığımız ekipmanlar arasında kameralı gider açma cihazı önemli bir yere sahiptir. Söz konusu cihazla tıkanıklık sorununun kaynağını doğru şekilde tespit ederek doğru noktaya müdahale edebiliyoruz. Müdahale esnasında da yine modern bir cihaz olan robotlu tıkanıklık açma cihazını kullanıyoruz. Bu sayede herhangi bir kimyasal uygulaması olmadan, kırma ya da dökme işlemi uygulanmadan sorunu çözebiliyoruz.

Lavabo Açıcı Solumak

Lavabo açıcı zararları arasında sayabileceğimiz hususlardan biri de kimyasalın solunmasıdır. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi lavabo açıcı kimyasallar çok güçlü bileşenlerdir. Bu sebeple cilde temas etmesi ve solunması çok zararlıdır.

Lavabo açıcı zararları, asıl olarak söz konusu kimyasalın sıcak su ile buluşması esnasında başlar. Gider hattına dökülen kimyasal, sıcak su ile bir araya geldiğinde bir gaz kütlesi ortaya çıkar. Kimyasalın en zararlı etkisi de bu zararlı gazın direkt olarak solunmasıdır. Soluma durumu ile karşılaşılması sonrasında çeşitli solunum yolu hastalıklarına maruz kalabilirsiniz.

Lavabo Açıcı Cilde Temas Ederse Ne Yapılmalı?

Lavabo açıcı zararları arasında sayabileceğimiz hususlardan biri de kimyasalın doğrudan cilde temas etmesidir. Her türlü kimyasalda olduğu gibi lavabo açıcı kimyasalların da cilde zararlı etkisi vardır. Deride kabarma ya da kızarıklık gözlemlenmesi durumunda bu kimyasala alerjiniz olduğunu anlayabilirsiniz.

Yukarıda sayılan lavabo açıcı zararları göz önünde bulundurulduğunda kimyasalların lavabo açmak maksadıyla kullanılmasının uygun olmadığı anlaşılacaktır. Bu nedenle Hakan Altyapı Tesisat olara kimyasal kullanımı ile lavaboların açılmasını tavsiye etmiyoruz.

Kimyasal kullanımı ile lavabolar kısa sürede ve pratik şekilde açılmaktadır. Fakat kimyasalların insan sağlığı için zararı ve gider hattında yaşanacak daha büyük sorunlar göz önünde bulundurulduğunda profesyonel bir firmadan destek almanızın daha uygun olacağını anlayabilirsiniz. 7/24 hizmet anlayışı ile faaliyetlerini sürdüren firmamıza dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Web sitemizdeki irtibat numaralarından bize ulaştığınızda tıkanıklık sorunlarına en kısa sürede müdahale ediyoruz. Siz de güvenli ve hızlı hizmet için firmamızı tercih edebilirsiniz.