Lavabo açıcı tel, bazı durumlarda pratik şekilde lavabonun açılmasını sağlayan bir malzemedir. Bu kapsamda söz konusu malzeme kullanıcıya büyük kolaylık sağlar.

Lavabo ya da tuvalet gibi bölümlerin tıkanması, zaman zaman can sıkıcı boyutlara ulaşabilir. En çok tıkanan bölümler arasında tuvalet, banyo ve mutfak lavabolarını sayabiliriz. Yaşam alanlarının her bölümünde bulunan lavaboların tıkanma sebepleri de farklıdır. Kimi durumlarda ustalık hatalarından kaynaklı olarak tıkanıklık söz konusu olsa da genel olarak tıkanıklığın nedeni kullanıcı hatalarıdır.

Banyo ya da tuvalet lavabolarının tıkanmasının temel nedeni, traş gibi nedenlerle lavaboya suda erime özelliği olmayan maddelerin gönderilmesidir. Söz konusu maddeler gider hattının belli bir bölümünden sonra ilerleyemez ve tıkanmaya neden olur. Bunun yanında çocukların lavaboya attığı plastik malzemeler, tıkanıklık sebebi olarak sayılabilir.

Mutfak lavabolarında ise tıkanma sebebi çok daha farklıdır. Yemek yapılan ortam olan mutfaklarda yağ atıklarının lavabodan gönderilmesi durumunda yağ kalıntıları gider borularının çeperlerinde kalıntı bırakır. Bu da lavabodan giden suyun ilerleyememesi demektir. Lavabo açıcı tel kullanılarak bu tıkanıklıklar sorun olmaktan çıkabilir.

Gider Açma Teli

Lavabo açıcı tel, basit lavabo tıkanıklığı sorunlarının giderilmesi için kullanılır. Yani tıkanıklık sebebi, profesyonel bir müdahale gerektirmiyorsa söz konusu ekipman lavabonun açılması için son derece pratik bir malzemedir.

Tıkanıklıkla karşılaştığınızda uzman desteği almadan önce kendiniz lavabonun açılması için bir kısım müdahalelerde bulunabilirsiniz. Bunun için de yapmanız gereken uygulamalardan ilki pompa kullanımıdır. Hemen hemen her market ve hırdavat işletmesinde bulabileceğiniz basit pompalar, basit lavabo tıkanıklıklarının açılması için ideal olabilir.

Pompa kullanımı her zaman tıkanıklığın açılmasını sağlamaz. Belli durumlarda tıkanıklık daha büyük bir sorun olabilir. Bu durumda da lavabo açıcı tel ihtiyacınız hâsıl olabilir. Son derece basit bir ürün olan bahse konu malzeme de market ya da hırdavatçılarda bulunabilir.

Lavabo Açıcı Kılavuz

Lavabo açıcı tel, bir nevi kılavuz görevi görerek lavabonun açılmasını sağlar. Bu anlamda söz konusu malzemenin tıkanıklık sorunlarında kritik bir ürün olduğunu söyleyebiliriz.

Lavabo tıkanıklığı sorunları her zaman basit yöntemlerle çözülmeyebilir. Bu durumda uzman desteği alarak sorunun çözülmesini sağlayabilirsiniz. Hakan Altyapı Tesisat olarak elimizdeki modern ekipmanlar ile tıkanıklık sorunlarınızı kısa sürede çözüme kavuşturuyoruz.

Lavabo açıcı tel ile sorunu halledemeyip tıkanıklık sorunu ile ilgili firmamızdan destek almak istediğinizde firma personelimiz kısa sürede adresinize gelmektedir. Uzman ekibimiz öncelikle tıkanıklığın kaynağını tespit eder. Bunun için de kameralı tıkanıklık açma cihazından yararlanılır.

Tıkanıklık tespit işleminin doğru şekilde yapılmasını müteakip robotlu tıkanıklık açma cihazı ile sorunun kaynağına müdahale edilir ve tıkanıklık açılır. Bu sayede lavabo açıcı telin yetersiz kaldığı noktalara etkin şekilde müdahale gerçekleştirilir.

Gider Açma Teli Nasıl Kullanılır?

Lavabo açıcı tel, son derece pratik şekilde kullanılabilen bir ekipmandır. Bu kapsamda herkes söz konusu malzemeyi kullanabilir. Lavabonun üst kısmında suyun gönderildiği süzgeç delikleri vardır. Bu deliklerden lavabo açıcı teli ileriye doğru iterek tıkanıklık sorununun olduğu bölgeye müdahale edebilirsiniz.

Her lavabo tıkanıklığı sorunu, lavabo açıcı tel ile müdahale edilecek ölçüde değildir. Siz de tıkanıklık sorunlarınız ile ilgili uzman desteği almak için Hakan Altyapı Tesisat firmamızı tercih edebilirsiniz. Firma görevlilerimiz kısa sürede sorunu tesit edip gerekli müdahaleyi yapacaklardır. Üstelik yapılan müdahale esnasında hiçbir şekilde kırma dökme işlemi yapılmaz. Bu da müşterilerimiz için ekstra bir avantajdır. Web sitemizdeki irtibat numaralarından firmamıza 7/24 ulaşabilirsiniz. Müşteri danışmanımız derhal sorunu müdahale planına alacak ve uzman ekibimizi adresinize sevk edecektir.