Lavabo gider açma işlemlerinde sıklıkla yapılan uygulamalardan biri de kostikle gider açma uygulamasıdır. Tıkanıklık sorunlarının kısa sürede çözüme kavuşturulması çok önemlidir. Bu kapsamda sorununuzu kısa sürede tespit ederek gerekli müdahaleyi gerçekleştiriyoruz.

Tıkanıklık sorunları, hangi alanda yaşanırsa yaşansın can sıkıcı bir boyuta ulaşır ve kullanıcıya maddi-manevi sıkıntı yaşatır. Hakan Altyapı Tesisat olarak tıkanıklık sorunlarınıza kısa sürede müdahale ediyor, sorunun kaynağını tespit ederek gerekli müdahaleyi gerçekleştiriyoruz.

Kostik, gider açma sorunlarında bireysel olarak kullanılan maddelerin başında gelir. Kimyasal bir bileşim olan söz konusu madde sodyum hidroksit (NAOH) olarak anılır. Asit bazlı bir bileşim olan söz konusu maddenin sıcak su ile temas ettiğinde nüfuz ettiği alandaki maddelerle tepkimeye girme ve onları yakma özelliği vardır. Aynı zamanda aşındırıcı özelliği de olan madde son derece etkilidir. Kostikle gider açma işleminde de doğal olarak bu kimyasaldan istifade edilir.

Kostikle Lavabo Gideri Açma

Lavabolara yabancı madde atılması, duşakabin giderinin ise kıl, tüy gibi keratin içerikli maddeler yüzünden tıkandığı bilinmektedir. Kostikle gider açma işleminin yaygın olarak uygulandığı alanların başında banyo ya da mutfak lavaboları gelir.

Tıkanıklık sorunlarına müdahale edilmesinde pompa ya da basit tel gibi ekipmanların kullanılması ilk etapta çok daha doğru bir uygulamadır. Yapılan bu basit uygulamalar ile tıkanıklık sorunu basit bir seviyede ise kısa sürede sorun ortadan kalkacaktır. Bunun yanında pompa uygulaması ile de sorunun ortadan kalkması sağlanabilir. Yine de soruna çözüm bulamıyorsanız kostikle gider açma işlemi yapabilirsiniz.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi kostik, kimyasal bir bileşimdir. Kimyasal bileşimi sayesinde sorunun kısa sürede ortadan kalkmasını sağladığı gibi gider hattındaki borulara da zarar verir. Söz konusu maddenin temas ettiği yüzeyi parçama ve eritme özelliği, pimaş ve diğer borulara zarar verir. Bu nedenle kostikle gider açma işlemi yerine profesyonel destek almanız çok daha mantıklı olacaktır.

Kostik Nasıl Kullanılır?

Kostikle gider açma işlemini uygulamadan önce söz konusu maddeyi nasıl kullanmanız gerektiğini bilmeniz gerekir. Bunun için de ürünün üzerindeki kullanma talimatlarını dikkatli şekilde okumalısınız. Kostik, market ya da kimyasal ürün satan işyerlerinin hemen hepsinde vardır. Kostik, sıvı, tablet ya da toz formda satılır.

Basit bir şekilde uygulayabileceğiniz bu madde, sıcak su ile temas ettiği zaman etkisini gösterir. Kostiği öncelikle lavabo giderine yeterli miktarda dökün. Döktüğünüz kimyasalın üzerine kaynamış su dökerek reaksiyonun gerçekleşmesini sağlayın. Ürün kısa süre sonra etkisini gösterecek ve gider hattındaki tıkanıklığa neden olan maddeleri eritecektir.

Yapılan işlem sonrasında gider hattınız kısa süre içerisinde açılır. Tabi burada sorunun kostik ile açılamayacak seviyede olması durumunda kostikle gider açma işlemi başarısız olacaktır. Uygulamanın başarısız olması durumunda farklı uygulamalar ile firmamızdan destek alabilir, sorunun ortadan kalkmasını sağlayabilirsiniz.

Profesyonel Gider Açma Uygulamaları

Kostikle gider açma uygulaması, ev ya da işyerinizde kendi kendinize yapabileceğiniz bir işlemdir. Fakat yukarıda da belirttiğimiz gibi işlem esnasında gider hattındaki boruların zarar görmesi söz konusu olabilir. Bu nedenle profesyonel gider açma uygulamalarını tercih etmenizi tavsiye ediyoruz.

Hakan Altyapı Tesisat olarak lavabo ya da tuvalet tıkanıklığı sorunlarınıza en etkin şekilde müdahale gerçekleştiriyoruz. Bunun için öncelikle gider hattının neden tıkandığını çözmeye çalışıyoruz. Bunun için de kameralı tıkanıklık açma uygulaması ile sorunun kaynağına iniyoruz. Söz konusu cihazın görüntü ünitesinden sorunun neden kaynaklandığı kısa sürede tespit edilmektedir. Sonrasında ise robotlu gider açma işlemi ile gider hattı, herhangi bir kimyasal uygulaması yapılmadan açılmaktadır.