Kanalizasyon tıkanıklığı sorunlarınızın çözümü için Esenyurt vidanjör hizmeti firması ile irtibata geçebilirsiniz. Tıkanıklık sorunları, yaşam alanlarında çeşitli mağduriyetlere neden olduğu gibi sağlık sorunlarının da habercisidir. Kanalizasyon hattı tıkandığında bina içinde yaşayan kat malikleri tuvalet ya da lavabo gibi mekanlardan istifade edemezler. Bu da çeşitli mağduriyetler yaşanmasına neden olduğu gibi salgın hastalıklara da neden olabilir. Soruna kısa sürede çözüm bulunmadığı zaman sorun kartopu misali büyüyerek daha büyük sorunlara yol açabilir.

Kanalizasyonun tıkanması ile birlikte soruna vidanjör kuka araçları ile müdahale edilmesi gerekir. Sorunun firmamıza bildirilmesini müteakip uzman ekibimiz kısa süre içinde adresinize gelecektir. Gerekli keşif faaliyetini müteakip sorunun çözümüne yönelik yol haritası belirlenecektir.

Esenyurt vidanjör firması hizmeti olarak elimizde bulunan modern araçlar ile kanalizasyon sorunlarınızı kısa sürede çözüyoruz. Kullandığımız modern ekipmanlar, tıkanıklık sorunlarının çözümüne yönelik geliştirilmiş olup kısa sürede sorunun ortadan kalkmasını sağlar.

Kanalizasyon Tıkanıklıklarının Açılması İçin Kullanılan Araçlar Nelerdir?

Kanalizasyon tıkanıklığı sorunlarının pratik şekilde çözümü için modern araçların kullanımına ihtiyaç vardır. Söz konusu vasıtalar vidanjör ve kuka araçlarıdır. Her iki işlevin de tek bir araçta bulunduğu vasıtalarımız ile soruna en etkili şekilde çözüm bulunması mümkündür.

Kanalizasyon tıkanıklıklarının açılması için kullanılan vasıtaların başında vidanjör aracı gelir. Söz konusu araç, tesisat sektörünün vazgeçilmez araçlarından biridir. Esenyurt vidanjör hizmeti firmasında bulunan araçlar ile aşağıdaki sorun sahalarına çözüm bulunabilir.

Gider hattındaki yabancı cisimler vidanjör aracı ile çekilebilir.
Gider hattının bu araçlar ile temizlenmesi mümkündür.
Binanın foseptik kuyusunda biriken pis su, vidanjör araçları ile çekilebilir.
Foseptiğin toprak ya da çamurla dolması durumunda da vidanjörden istifade edilebilir.

Etkin bir vakumlama gücüne sahip olan vidanjör araçları, büyük depoları sayesinde bu işlevi gerçekleştirir. Foseptikten çekilen pis su, vidanjör deposuna dolar. Deponun dolması ile birlikte boşaltma işleminin yapılması gerekir. Esenyurt vidanjör hizmeti firması olarak belediyelerin yönlendirmesi ile tahsis edilen alanlara boşaltma işlemini gerçekleştiriyoruz. Firmamızdan alacağınız özel vidanjör hizmeti ile sorunun kısa sürede ortadan kalkmasını sağlayabilirsiniz.

Kuka Aracı Ne İşe Yarar?

Kanalizayon tıkanıklarının açılmasında kritik rol oynayan araçlardan biri de kukadır. Esenyurt vidanjör hizmeti olarak elimizde bulunan vidanjör araçlarında aynı zamanda kuka hizmeti de verilmektedir. Kuka, gider hattının basınçlı su ile açılması mantığı ile çalışan bir araçtır. Söz konusu vasıtanın kullanımı ile kanalizasyon hattının etkin şekilde açılması mümkündür. Bahse konu aracın sektöre sağladığı faydaları şu şekilde sıralayabiliriz.

Gider hattındaki yabancı cisimlerin kuka ile parçalanması mümkündür.
Gider hattında katılaşarak tıkanıklığa neden olan pislik, kuka ile yumuşatılabilir.
Parçalanan ya da yumuşatılan pislik, vidanjör ile foseptik kuyusundan çekilebilir.
Foseptik kuyusunun kuka ile temizlenmesi mümkündür.
Kuka ile işlem yapıldığı esnada gider borularına zarar verilmesi mümkün değildir. Yapılan işlem ile müşterilerimize ekstra bir külfet oluşmadan sorun ortadan kaldırılır.

Esenyurt vidanjör hizmeti firması olarak sahip olduğumuz tüm araçlar, modern hizmet anlayışı ile dizayn edilmiş vasıtalardır. Araçlarımızda bulunan vidanjör ve kuka araçları ile sorunun kısa sürede ortadan kaldırılması mümkündür. Siz de en yakın vidanjör hizmetinden yararlanmak için web sitemizdeki irtibat numaralarından bizi arayabilirsiniz.

Kanalizasyonun Tıkanmasına Engel Olmak İçin Neler Yapılabilir?

Esenyurt vidanjör hizmeti firmamızın faaliyetlerinde karşılaştığımız kanalizasyon tıkanıklığı sorunlarımız genel olarak aynı niteliktedir. Bu tıkanıklıkları genel anlamda aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz.

Gider hattına yabancı cisimlerin atılması durumunda belli bir süre sonra kanalizasyon tıkanabilir.
Kanalizasyon hattında kullanılan boru ve benzeri malzemelerin yanlış şekilde döşenmesi durumunda kanalizasyon tıkanır.
Binanın ana gider kuyusunun binanın temel kot seviyesinin altında olması gerekir. Bu kot farkının kurulmaması durumunda çok kısa süre sonra kanalizasyon tıkanacaktır.
Bir kısım kanalizasyon sorunları, binanın kapasitesine uygun pis su kuyusunun yapılmaması durumunda meydana gelebilir. Bu durumda da kanalizasyon belli bir süre sonra taşacaktır.

Yukarıda yaşanan sorunların ortadan kaldırılması için de vidanjör ihtiyacı ortaya çıkar. Vidanjör kiralama hizmeti ile tıkanıklık sorunlarınıza kısa sürede ortadan kaldırmanız mümkündür.

Kanalizasyonun Tıkanmasına Engel Olmak İçin Neler Yapılabilir?

Esenyurt vidanjör hizmeti firması olarak sizlere kanalizasyonun tıkanmaması için alacağınız tedbirlere yönelik tavsiyelerde de bulunmak istiyoruz. Bu kapsamda aşağıdaki tavsiyeleri dikkate alabilirsiniz.

Gider hattına kesinlikle yabancı cisim göndermeyin.
Suda erimeyen nitelikte tuvalet kağıdı gibi malzemeleri kullanmayın.
Atık yağ türündeki maddeleri gider hattına göndermeyin.
Çocukların gider hattına oyuncak benzeri malzemeleri atmasına engel olun.

Son olarak sizlere vidanjör hizmet fiyatları ile ilgili bilgi vermek istiyoruz. Firmamızdan son derece cazip fiyatlarla vidanjör hizmet alabilirsiniz. Bu fiyatlar yapılan işin niteliğine göre değişir. En sağlıklı fiyat bilgisi için firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Firma görevlilerimiz Esenyurt vidanjör hizmetleri ve fiyat konusunda sizlere gerekli bilgiyi verecektir. Kaliteli ve profesyonel hizmet ile tanışmak için sizleri de firmamıza bekliyoruz.