Başakşehir vidanjör ile tüm kanalizasyon tıkanıklığı sorunlarına kesin çözümler bulabilirsiniz. Tıkanıklık sorunları arasında insanların korkulu rüyası olan problem sahalarından biri de kanalizasyon sorunlarıdır. Söz konusu tıkanıklık sorunlarında aşağıdaki problemlerle karşılaşmanız olasıdır.

Yaşam alanlarınızdaki tuvalet ya da lavabo gibi dere sahip olan mekânları kullanamazsınız.
Yaşam alanlarınızda pis koku oluşur.
Salgın hastalık riski ortaya çıkar.
Soruna acil olarak müdahale edilmemesi durumunda sorun daha da büyüyecektir.

Başakşehir vidanjör firması olarak kanalizasyon tıkanıklığı sorunlarınıza etkin ve pratik çözümler buluyoruz. Yapılan modern uygulamalar sonrasında kısa sürede sorunun ortadan kalktığını görebilirsiniz. Siz de acil vidanjör ihtiyaçlarınız için vakit kaybetmeden firmamızı arayabilirsiniz.

Başakşehir Vidanjör ve Kuka Hizmetleri Nedir?

Firmamız bünyesinde alacağınız hizmetler, kuka vidanjör kullanımı ile gerçekleştirilir. Söz konusu vasıtaların sektöre sağladığı önemli kazanımlar vardır. Bu kapsamda kullanılan vidanjör aracının işlevini şu şekilde sıralayabiliriz.

Binanın ana gider hattında biriken pisliğin vakumlama işlemi ile çekilmesi sağlanır.
Foseptik çukurunun temizlenmesi için vidanjör kullanılabilir.
Bina giderinde biriken çöp, çamur ya da kum gibi yabancı maddelerin çekilerek ortadan kalkması sağlanır.
Bina giderinin yetersiz kalması durumunda foseptikteki taşmalar ortadan kaldırılır.

Başakşehir vidanjör olarak elimizdeki araçlarla etkin şekilde gider hattınızdaki kalıntıları ortadan kaldırıyoruz. Modern araçlarımız her türlü tıkanıklığın ortadan kaldırılması için arzu edilen yeterliliğe sahiptir.

Başakşehir vidanjör firması olarak araçlarımızda bulunan işlevlerden biri de kuka hizmetidir. Söz konusu araç da gider hattının temizlenmesi için kullanılır. Bu kapsamda aşağıdaki faydaları elde edebilirsiniz.

Gider hattındaki borularda basınç yaratılarak tazyikli su ile giderin açılması sağlanır.
Giderden çıkamayacak durumda olan, katılaşmış cisimlerin kuka ile parçalanması sağlanır.
Parçalanan yabancı maddeler, vidanjör ile gider hattından çekilebilir.
Tıkanıklılıkların giderilmesinde kuka kullanılarak etkin çözümler elde edilebilir.

Firma olarak elimizde ihtiyaçlarınıza yönelik her türlü modern teçhizat vardır. Siz de en yakın vidanjör hizmetinden yararlanarak yukarıdaki araçların avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Kanalizasyon Neden Tıkanır, Tıkanıklığa Engel Olmak İçin Neler Yapılmalıdır?

Başakşehir vidanjör firması olarak karşılaştığımız kanalizasyon tıkanıklığı sorunlarında tıkanıklık nedenlerinin genel olarak aynı olduğunu görüyoruz. Bu kapsamda aşağıdaki sorunlarla karşılaşılması durumunda kanalizasyon hattınız tıkanacaktır.

Binanın inşaat döneminde yapılan ustalık ve mühendislik hataları nedeniyle kanalizasyon tıkanır.
Foseptik çukuru, binanın kapasitesine uygun derinlikte değilse ve uygun borularla döşenmedi ise kanalizasyon belli bir süre sonra tıkanacaktır.
Binanın ana gider hattındaki atık su kuyusu, binanın temelinden daha aşağıda bir noktada bulunmalıdır.
Sel gibi olumsuzluklar sonrasında gider hattına kum, çamur gibi maddeler dolabilir. Bu durumda da kanalizasyon tıkanacaktır.
Binadaki daireleri kullanan kat malikleri gider hattını usulüne uygun şekilde kullanmazsa da kanalizasyon tıkanabilir.

Başakşehir vidanjör olarak en çok karşılaştığımız tıkanıklık nedenleri yukarıda sıralanmıştır. Bu duruma engel olmak adına önceden aşağıdaki tedbirler alınabilir.

Kat maliklerinin gider hattının kullanımı konusunda yeterli bilince sahip olması gerekir.
Bina giderine çocuk bezi, oyuncak ya da suda erime özelliği olmayan tuvalet kağıdı gibi maddeler kesinlikle atılmamalıdır.
Binanın inşa safhasında çizile kanalizasyon projesi, bina yapısı ile uygun nitelikte olmalıdır.
Boruların eğimi ve kot farkının proje ile uyumlu olması gerekir.

Kanalizasyon Nasıl Açılır?

Başakşehir vidanjör firması olarak sizlere modern teçhizat ve uzman personel ile hizmet veriyoruz. Verilen hizmet neticesinde memnuniyetinizi artırmaya yönelik her türlü tedbiri alıyoruz. Yaptığımız modern uygulamaları şu şekilde sıralayabiliriz.

Öncelikle sorunun nereden kaynaklı olduğu tespit edilir.
Yapılan tespit işlemi için modern görüntülü tıkanıklık tespit cihazlarından istifade edilir.
Sorunun kaynağı tespit edildikten sonra kuka ve vidanjör araçları ile soruna müdahale edilir.
Kuka ile gider hattındaki yabancı cisimler parçalanır.
Vidanjör aracı ile gider hattındaki yabancı cisimler vidanjör deposuna çekilir.
Depoya alınan yabancı cisimler ilgili yönetmelik esaslarına göre uygun yerlere dökülür.

Başakşehir vidanjör firmasından yararlanarak yenilikçi hizmet anlayışı ile sorunun çözümünü gerçekleştirebilirsiniz. Siz de en yakın vidanjör firmasından yararlanarak sorunun kısa sürede çözülmesini sağlayabilirsiniz.

Vidanjör İle Kanalizasyon Kesin Açılır Mı?

Başakşehir vidanjör firmasından destek aldığınızda sorunun kesin olarak ortadan kaldırılmasını sağlayabilirsiniz. Bir kısım durumlarda sorunun tekrarlaması muhtemeldir. Bu kapsamda aşağıdaki problem sahalarını sıralayabiliriz.

Binanın ana gider hattının kapasitesi binanın kapasitesinden düşük ise,
Foseptik kuyusu yeterli eğim ve kot farkı ile yapılmamış ise,
Binanın gider hattındaki boruların çapı bina kapasitesi ile uygun değilse vidanjör ile yapılan müdahale sonrasında tekrar tıkanma gerçekleşecektir.

Binanızda yukarıda sayılan sorunlara benzer problemlerin olması durumunda gider kuyusu tekrar dolacaktır. Kalıcı çözümler için bu hattın ve foseptik kuyusunun büyütülmesi gerekir. Başakşehir vidanjör firması ile sorunlara kalıcı çözümler bulabilirsiniz. Gerekli bilgilendirme için web sitemizdeki irtibat numaralarından bize ulaşabilirsiniz.

Firmamız aynı zamanda, tuvalet tıkanıklığı açma, lavabo tıkanıklığı açma, tıkalı gider açma, kanalizasyon açma, tıkalı logar açma, kırmadan pimaş açma, kameralı tıkanıklık açma ve robotla mutfak gider açma hizmetleri de sunmaktadır.